Systém elektronických dražeb

Přihlášení:

 
Nemovitosti

Podíl 1/2 na RD se zahradou v obci Šumvald, k.ú. Břevenec, okr. Olomouc

Předmět byl vydražen za 280 000 CZK účastníkem dražby s identifikátorem 75.

Aktuální čas

Načítám..

Detaily dražby

Začátek dražby9.3.2017, 10:00:00
Nejnižší podání280 000 CZK
Min./max. příhoz5 000 CZK / neomezeno
Dražební jistota50 000 CZK
Jednací číslo dražbyE 16/16

Schválení účastníci (2)

  • ID 75
  • ID 74

Průběh dražby

Informace

Předmětem dražby je spoluvlastnický podíl 1/2 k celku nemovitých věcí. Dům leží na okraji zastavěné čáti obce Šumvald, místní část Břevenec, u místní komunikace v lokalitě rodinných domů. Obec Břevenec leží asi 2 km od obce Šumvald, při jižní hranici okresu Šumperk a asi 5 km od města Uničov, které je střediskem místního významu. Oceňovanou nemovitostí je obytný dům čp. 92, stojící na pozemku p.č. st. 8 v k.ú. Břevenec. Je to samostatná, nepodsklepená, přízemní budova se sedlovou střechou a navazující garáží a hospodářským objektem. Dispozičně důl obsahuje za vstupem předsíň, dále kuchyni, dvě obytné místnosti a příslušenství.

Obvodové a nosné zdivo je vyzdívané na základových pásech, krov dřevěný, sedlový, krytina na sedlové střeše je z osinkocementových šablon na bednění, klempířské konstrukce jsou z pozinkovaného plechu se žlaby, svody a parapety, fasáda vápenná, okna dřevěná zdvojená, vnitřní omítky vápenné. Podlahy jsou betonové, vytápění plynovými kamny WAW, ohřev teplé užitkové vody karmou. Stáří domu je odhadnuto na minimálně 100 roků, dům není delší dobu využíván k bydlení, je nutná rekonstrukce domu.

K jižní zdi přiléhá hospodářský objekt krytý přetaženou sedlovou střechou rozdělený na garáž a sklad. V zahradě za domem je potom dřevěná kůlna sloužící jako sklad. Dům je napojen na rozvod zemního plynu s HUP, elektrická energie je získána ze vzdušné sítě NN, pitná vod je získána z vlastní studny před domem s pumpou, přístup ke stavbě je z místní komunikace. zahrada kolem domu je oplocena plotem z dřevěných plotovek se vstupní brankou a bránou a porostlá ovocnými dřevinami.

Navrhovatel dražby

Mgr. Magdalena Iliadisová, soudní komisařka