Systém elektronických dražeb

Přihlášení:

 
Nemovitosti

Komerční areál v obci a k.ú. Lubenec

Aktuální čas

Načítám..

Detaily dražby

Začátek dražby30.11.2020, 10:00:00
Nejnižší podání2 352 000 CZK
Min./max. příhoz10 000 CZK / neomezeno
Dražební jistota300 000 CZK
Jednací číslo dražbyE 13/20

Schválení účastníci (0)

Žádní účastníci

Průběh dražby

Informace

Předmětem dražby je komerční areál situovaný v centrální části obce Lubenec. Jedná se o oplocený areál sestávající se ze dvou samostatných výrobně skladovacích jednopodlažních objektů smíšené konstrukce. Základy jsou tvořeny betonovými pasy, konstrukční prvky staveb sendvičové s vyzdívkami a vnitřními příčkami. Střecha sedlová, konstrukce střechy dřevěná z příhradových vazníků a prkenným podbitím, střešní krytina plechová, klempířské prvky pozinkované. Dle sdělení vlastníka se původně jednalo o stavby využívané vojskem a vystavěné zhruba v polovině 50. let 20. století. Areál a stavby jsou přibližně 6 let opuštěné.

Stavba na pozemku parc. č. st. 241/1 je převážně v původním stavu se započatými a nedokončenými úpravami, byla zde opravena betonová podlaha, vyměněna okna za plastová, opravena střecha a krytina, započata vnitřní oprava příček. Stavba je částečně podsklepena malým sklepem, ve kterém se nachází napojení vodovodu, bývalo zde čerpadlo a zásobník - v současné době částečně demontováno a poškozeno. 

Stavba na parc. č. st. 254/1 je po dřívější provedené částečné revitalizaci, byly zde vyvedeny vnější omítky – fasáda není dokončená. Dále byla vyměněna okna za plastová a částečně upravena vnitřní dispozice na kanceláře a zázemí pro zaměstnance – v současné době je stav interiérů spíše ve špatném stavu, vybavení je poničené a vyžaduje celkovou opravu. Prostory skladů jsou v původním stavu. V zadní části stavby je vsazen chladící box jehož funkčnost nebylo možné ověřit, není zřejmé, zda se zdenachází technologie potřebné k provozu boxu. Stavby se pro účely ocenění uvažují k rekonstrukci.

Areál je celý oplocen pěkným plotem tvořeným betonovými bloky (KB blok – v části jsou instalována dřevěná pole, v přední části je posuvná brána umožňující vjezd na pozemky a branka pro pěší. Užitná plocha každé ze staveb činí 245 m². Celková užitná plocha činí 490 m². Areál je napojen na všechny sítě – vodovod, kanalizace, plyn. Na pozemku jsou provedeny terénní úpravy – výkopy, ve kterých se nenachází žádné rozvody sítí – patrně se mělo jednat o plánovanou úpravu místního rozvodu inženýrských sítí – nebylo možné zjistit. Pozemky jsou rovinaté, převážně zatravněné, dobře přístupné z místní komunikace, a to pro lehčí nákladní dopravu motorovými vozidly.

Navrhovatel dražby

Mgr. Aneta Šlosarová, insolvenční správkyně