Systém elektronických dražeb

Přihlášení:

 
Nemovitosti

Spoluvlastnický podíl 1/2 Rodinný dům se zahradou v obci Ostrava, k.ú. Hošťálkovice

Předmět byl vydražen za 680 000 CZK účastníkem dražby s identifikátorem 152.

Aktuální čas

Načítám..

Detaily dražby

Začátek dražby18.2.2021, 11:00:00
Nejnižší podání680 000 CZK
Min./max. příhoz5 000 CZK / neomezeno
Dražební jistota100 000 CZK
Jednací číslo dražbyE 16/20

Schválení účastníci (1)

  • ID 152

Průběh dražby

Informace

Předmětem dražby je spoluvlastnický podíl ve výši ½ na nemovitých věcech s příslušenstvím, zapsaných ve veřejném seznamu (katastru nemovitostí) vedeného u Katastrálního úřadu pro Moravskoslezský kraj, Katastrální pracoviště Ostrava, na LV č. 708, pro okres Ostrava - město, obec Ostrava a katastrální území Hošťálkovice. Nemovité věci jsou tvořeny pozemky, domem, vedlejší stavbou a příslušenstvím, sestávajícím s venkovních úprav a trvalých porostů.

 

Dům č.p. 54

Dům č.p. 54 je přízemní, částečně podsklepený objekt se sedlovou střechou bez vybaveného podkroví pro bydlení, který je přistavěn k sousednímu domu. Dispozičně je členěn takto. Vstup do domu je do chodby, vlevo od ní je pokoj, v pravo je kuchyně, ložnice, spíž, koupelna a chodbička se vstupem na dvorek. Z chodby je přímý vstup do komory. V podkroví je půda, v suterénu malý sklípek.

Obvodové zdivo je vyzdívané, smíšené tl. 45 cm, v roce 2011 zatepleno, na základových pásech bez svislé izolace, stropy s vodorovným podhledem a klenuté, krov sedlový, krytina osinkocementová a IPA, omítky vápenné, vnitřní obklady koupelny, schodiště chybí, okna a dveře dřevěné, podlahy palubové, dlažba z cementových dlaždic, výtápění kamna na tuhá paliva, el. instalace světelná, ohřev vody el. bojlerem a rozvodem teplé a studené vody, koupelna vybavena vanou a WC splachovací.

Dům je napojen na veřejnou kanalizaci, veřejný vodovod, zemní plyn je přiveden k hranici pozemků do HUP, připojen na vzdušnou síť n.n., příjezd ke stavbě je po zpevněné komunikaci ve vlastnictví jiného majitele, zajištěn služebností břemenem chůze a jízdy. Staří domu je odhadnuto na minimálně 150 roků. Tomuto stáří nasvědčuje některé stavebně technické prvky (zdivo, stropy, krov, aj.). V sedmdesátých letech byla z původního chlívku vybudována koupelna, vyměněn byl strop k pokoji a další menší modernizační práce. Zastavěná plocha domu je 78,3 m², obestavěný prostor 296 m².

 

Vedlejší stavba 

Je postavena v zahradě za domem. Je to přízemní, nepodsklepená stavba, obvodové zdivo je cihelné, stropy dřevěné, krov sedlový, krytina pálená taška, el. instalace světelné nefunkční. Stáří stavby je odhadnuto na min. 80 roků, stavba slouží jako sklad.

 

Venkovní úpravy

Venkovní úpravy spočívají v přípojkách inženýrských sítí (vodovodní přípojka, kanalizační přípojka, přípojka n.n.), oplocení zahrady plotem z ocelového pletiva na ocelové sloupky a zpevněné štěrkové plochy.

Porosty

Zahrada za domem je porostlá ovocnými stromy. Je zde 7 švestek, stáří 20 roků, ořech stáří 9 roků, 1 třešeň stáří 10 roků a lískové keře. V zahradě před domem je smrk stáří 25 roků.

Pozemky

Navrhovatel dražby

Mgr. Ing. Pavla Buxbaumová, likvidační správce